Cilt Uzmanlığı

Cildimiz Bize Kılavuzluk Ediyor

Herkesin cildi kendine has ve birbirinden farklı olmasına rağmen, tüm cilt tiplerinin sahip olduğu çok önemli ortak özellikler vardır. Cildimiz vücudumuzu korur, nefes almamıza yardımcı olur, vücut sıcaklığımızı düzenler ve hem kendisi hem de vücudumuzun geri kalanı için önemli olan maddeleri üretir. Ayrıca cilt, eşsiz bir duyu organıdır. Bunların hepsi cildimize iyi bakmak ve onu korumak için yeterli nedenlerdir. Beiersdorf araştırma ekibi de cildin bu özel yapısından ilham alır. Bizim için cilt en iyi öğretmendir. Beiersdorf'un Hamburg'daki araştırma merkezinde moleküler biyologlar, immünologlar ve biyokimyagerler titiz ve disiplinli bir çalışma ile her geçen gün insan cildinin derinliklerindeki yenilikleri açığa çıkarmaktadırlar. Bunu yaparken elektron mikroskopları kullanarak, biyokimyasal, moleküler biyolojik yöntemlerle çalışmaktalar. Araştırma ekibimiz ciltteki biyolojik süreçleri doğal bir biçimde koruyan, destekleyen ve geliştiren yeni maddeleri araştırmaktadır. Ürünlerimizin bir öğesi olan bu bileşenler daha sonra cildi canlandırmaya ve işlevlerini optimize etmeye yardımcı olmaktadır.

Fizikçilerimiz ve biyomühendislerimiz, Beiersdorf'un kırışıklık, esneklik, cilt kalınlığı ve nem dengesi gibi cilt araştırmalarında bulunmaktadır. Beiersdorf böylece, yenilikçi cilt bakım ürünlerinin cilt görünümü üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ve cildin yapısını güçlendirdiğini bilimsel olarak ortaya koymaktadır.  Beiersdorf araştırma misyonuna uygun olarak, dikkatle formüle edilmiş, titizlikle test edilmiş ve doğal olarak etkili, özelleştirilmiş ürünler geliştirmektir.

Cildin İşlevi ve Yapısı

İki metrekareye varan yüzey alanı ve 12 kilograma varan ağırlığıyla, cildimiz vücudumuzdaki en büyük organdır ve önemli görevlerden sorumludur. Cildimizdeki yaklaşık 1,5 milyon küçük sinir ucunun yardımıyla, titreşim ve ağrıyı algılamak, maddelere dokunmak ve basınç ve sıcaklık uyaranlarını hissetmek mümkündür. Cildimiz, mikropların vücudumuza girmesini önler. Ter salgılayarak bizi aşırı ısınmaktan korur. Ayrıca cildimiz nem kaybına, soğuğa, ultraviyole ışığa, mekanik tahrişlere ve patojenlere karşı son derece özelleşmiş bir koruyucu bariyerdir.

Her Cilt Farklıdır

Erkek ve kadın cildi, aşırı açık ve koyu cilt ya da kuru, yağlı ve hassas ciltlerin hepsi de tamamen farklı bakım gerektirir. Beiersdorf'un araştırma laboratuarlarında her türlü cilt tipinin doğal süreçlerini en uygun biçimde destekleyen, böylece tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ürünler geliştiriyoruz.